poniedziałek, 1 grudnia 2008

Podstawą jest...

Kolejny dzień i kolejne kroki na drodze ku Wolności.
Dziś zaprosiłem do wędrówki postać kultową wszech czasów. Nasz dzisiejszy towarzysz podróży jest spadkobiercą mądrości Andrew Carnegie - jednego z najbogatszych ludzi swego czasu na świecie, wielkiego filantropa.
Panie i Panowie przedstawiam guru dzisiejszych nauczycieli sukcesu - Napoleona Hill'a.

Napoleon Hill żył w latach 1883-1970. Zasłynął z tego, że przez 25 lat swojego życia badał biografie bogatych ludzi, aby znaleźć odpowiedź na pytanie: Dlaczego jedni są bogaci a inni biedni? W swoich książkach autor opisuje czym się różnią bogate osoby od biednych (jakie mają nawyki itp.)
Hill przeprowadził wywiady z najznamienitszymi postaciami XX wieku. takimi jak: Thomas Edison, Alexander Graham Bell, George Eastman, Henry Ford, Elmer Gates, John D. Rockefeller, Charles M. Schwab, F.W. Woolworth, William Wrigley Jr., John Wanamaker, William Jennings Bryan, Joseph Stalin, Theodore Roosevelt, William H. Taft, Woodrow Wilson.
Jego książka Myśl... i bogać się. Podręcznik człowieka interesu jest jedną z najlepiej sprzedających się książek wszech czasów (ok.60 milionów ezgemplarzy!)
!!!
Polecam serie audio myslibogacsie.com, w wydaniu Wandy Łoskot!!!

Na stronie www.wan2m.pl możesz otrzymać za darmo e-booka w którym zawartych jest „8 Sekretów Sukcesu Napoleona Hilla”
E-book jest próbą prezentacji najważniejszych idei i przesłań 8 z 17 zasad osiągania sukcesu sformułowanych przez Napoleona Hilla. Głównym zamiarem autora tej publikacji było stworzenie krótkiego i zwięzłego przewodnika po świecie filozofii sukcesu Hilla oraz zainspirowanie czytelników do dalszego studiowania tej wiedzy.


Żeby przybliżyć Tobie tematykę „8 Sekretów Sukcesu Napoleona Hilla” przedstawiam w skrócie sekret szósty, który brzmi "Podstawą jest kontrola":
"Jeśli kontrolujemy nasz umysł i nasze emocje, kontrolujemy siebie i nasze życie. Droga do sukcesu jest drogą ciągłej walki z własnymi uprzedzeniami i słabościami, drogą pełną wyrzeczeń i zmagań. Aby odnieść rzeczywisty sukces, istotne jest, jak dobrze radzimy sobie ze światem naszych emocji i myśli, a nie ze światem zewnętrznym.

Kluczem do sukcesu jest samodyscyplina, przez którą rozumie się zdolność kontrolowania samego siebie, w tym przede wszystkich swoich emocji i myśli. Samodyscyplina jest konieczna, aby wykształcić i utrzymać w sobie pozytywną postawę umysłową oraz zmierzać w kierunku obranego celu. Brak samodyscypliny oznacza klęskę w walce z siedmioma głównymi emocjami negatywnymi: strachem, nienawiścią, gniewem, chciwością, zazdrością, mściwością i podejrzliwością. Samodyscyplina oznacza natomiast zdolność koncentracji na emocjach pozytywnych, do których zalicza się miłość, seks, nadzieję, wiarę, entuzjazm, lojalność i pragnienie.
Człowiek sukcesu to człowiek kontrolujący samego siebie, który przede wszystkim jest w stanie podejmować decyzję w oparciu o rozsądek, a nie tylko emocje. Kontrola emocji przez rozsądek jest zaś pewną drogą do sukcesu."

Co daje samodyscyplina?
●możliwość kontroli pragnień, szczególnie tych negatywnych
●możliwość sterowania nastawieniem umysłu
●efektywne zarządzanie czasem
●kontrolowanie działań w kierunku osiągnięcia obranego celu


"Posiej czyn, a zbierzesz nawyk.
Posiej nawyk, a zbierzesz charakter.
Posiej charakter, a plonem będzie przeznaczenie."
Napoleon Hill


Na koniec warto jeszcze poruszyć temat nawyku. Zakończenie to będzie jednocześnie wstępem do kolejnego tematu.
Według Hill'a "nawyki decydują o naszej osobowości, o tym, kim byliśmy, jesteśmy i będziemy w przyszłości. Nawyki działają jak mnożniki i intensyfikują skutki pozytywnego lub negatywnego nastawienia umysłowego. Zwyczaj koncentrowania się na emocjach pozytywnych prowadzi do wykształcenia pozytywnej osobowości. Zwyczaj zamartwiania się wiąże się natomiast z pesymistycznym postrzeganiem rzeczywistości.
Siła przyzwyczajenia jest jedną z najpotężniejszych i jednocześnie najgroźniejszych narzędzi kształtowania charakteru i życia. Poprzez rutynowe powtarzanie tych samych działań i myśli stają się one naturalną i integralną częścią naszej osobowości. Źle ukierunkowane myśli i działania prowadzą do złych nawyków: obsesji ubóstwa, wyobrażonych chorób, lenistwa, zawiści, chciwości, próżności, cynizmu itp."

“Prawdziwą miarą inteligencji jest działanie.”
Napoleon Hill

Brak komentarzy: