wtorek, 17 marca 2009
ZE SŁABOŚCI SWEJ UCZYŃ SIŁĘ
„Niepowodzenie jest jedną z najskuteczniejszych metod prowadzących do sukcesu” M. R. Kopmeyer
Każdy z nas w swoim życiu napotykał na przeszkody leżące na drodze do zrealizowania marzenia. To nieodłączna cześć ludzkiego życia.
Często wtedy człowiek popada w stan rezygnacji, zniechęcenia i nierzadko rezygnuje z osiągnięcia celu.
Zapewne i Wam zdarzyło się takie doświadczenie.
Nie róbcie tego nigdy więcej!
W tym poście pokażę Wam, że MINUSY BYWAJĄ DODATNIE
Sytuacje kryzysowe pozwalają odkryć nam swoją osobowość. Otwierają nam okno, gdy ktoś zatrzasnął nam przed nosem drzwi.
W takich chwilach ufnie skacz przez okno, a ze spadania uczyń lot.
Poszybuj wysoko. Bądź Orłem, nie kurą!
„Jest rzeczą dowiedzioną, że zanim się odniesie życiowy sukces, natknąć się wypadnie na przejściowe porażki, a może nawet i na bolesną klęskę. Kiedy człowieka przygniatają, niepowodzenia, najprostszą i najlogiczniejszą reakcją wydaje się rezygnacja. I tak właśnie zachowuje się większość ludzi(…) Klęska jest przebiegłym kawalarzem o wyrobionym zmyśle ironii; znajduje ona szczególne upodobanie w dopadaniu ludzi w chwili, gdy wydają się mieć sukces w zasięgu ręki”
N. Hill
Thomas Edison popełniał „błędy” przez 10 lat, nim opracował właściwy sposób produkowania baterii niklowo-żelazowo-zasadowych. Inne doświadczenia (a więc i całe tysiące nie od razu udanych badań) doprowadziły do wyekstrahowania większej ilości lateksu z jednej spośród 17 000 roślin! Człowiek, o którym tu mowa opatentował 1093 wynalazki, więc pomyśl tylko, ile musiał popełnić błędów, ilu doznać niepowodzeń!
"Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się".
A. Huxley
Jeżeli dostaniesz kopa od życia to wykorzystaj go do podskoku. Gdy masz upaść – padaj, ale zawsze do przodu. Jeżeli wpadniesz do dołu to nie trać sił na próbę wydostania się z niego – kop tunel do celu!
Można "przegrywać", ale poddać się to grzech!
„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.
Augustyn z Hippony
Viktor Jorkstam, który powiedział, że "nasze sukcesy są uzależnione od tego jak odbieramy porażki”, podaje dziesięć przykładów na to, w jaki sposób porażka może nam przynieść znacznie większe korzyści niż natychmiastowy sukces!
1. Uczy alternatywnego myślenia
2. Przynosi nam doświadczenie
3. Kształci charakter
4. Selekcjonuje słabych od silnych
5. Czyni nas skromniejszymi
6. Robi nas odpornymi dodając nam wiary w siebie
7. Zbyt szybko odniesiony sukces daje fałszywą pewność siebie
8. Błędy rezultują w lepszym planowaniu i ulepszeniach
9. Błędy wskazują na słabe punkty
10. Sukces jest stanem umysłu, porażki są napędem
Podejdź do lustra i powiedz kogo widzisz? Pokonanego czy zwycięzcę? Bóg u wrót raju zapyta Cię, co zrobiłeś w chwili próby? Nie mów mu tylko, że byleś bezradny i płakałeś. Powiedz że dałeś radę, że włożyłeś całe serce by pokonać przeszkodę!
„Pierwsza rzecz, jaką trzeba zrobić, natknąwszy się na przeszkodę, to stawić jej czoło; nie narzekać, nie jęczeć, lecz niezwłocznie ją zaatakować”.
Norman V. Peale
Pamiętaj, że droga jest zawsze dłuższa, a góra znacznie wyższa niż początkowo się może wydawać. Bądź na to przygotowany i na każdy cios od życia odpowiadaj dwoma mocniejszymi.
Wojownik ponosi rany, ale zwycięża. Tchórz jest "bezpieczny", ale przegrywa... życie.
„Nie krytyk się liczy, nie człowiek, który wskazuje, jak potykają się silni, albo co inni mogliby zrobić lepiej. Chwała należy się mężczyźnie na arenie, którego twarz pokryta jest kurzem, potem i krwią, który zmaga się mężnie… który wie, co to wielki entuzjazm i wielkie poświęcenie, który ściera się w słusznych sprawach, i który w swych najlepszych chwilach poznał smak wielkiego triumfu, a najgorszych, gdy przegrywa, to przynajmniej przegrywa z odwagą, nie chcąc, by jego miejsce było wśród zimnych i bojaźliwych dusz, które nigdy nie poznały smaku zwycięstwa ani smaku klęski.”
T. Roosevelt
Ludzie pozbawieni któregoś ze zmysłów, mają wyostrzone pozostałe cztery (przyjmując teorię mówiącą tylko o pięciu zmysłach ludzkich).
Jeżeli coś stracisz, dostrzeż w tym okazję, możliwość.
„Jeżeli jest to dobre działanie, z natury rzeczy pożyteczne, prawdziwe i sprawiedliwe, wówczas nie zwlekając i nie poddając się zniechęceniu, im więcej napotkasz przeszkód, tym bardziej powinieneś wzmocnić swoją odwagę i tym większy włożyć w to działanie wysiłek. Oto droga ludzi mądrych i dobrych”.
Bhikszu linii Śakjamuniego buddyzmu tybetańskiego XIV Dalajlama, Tenzin Gyatso
Mamy dwa rodzaje ludzi. Pierwszy skupia się na problemie, a drugi skupia się na jego rozwiązaniu. Do której grupy Ty należysz?
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
1 komentarz:
"Ze swej słabości uczyń siłę.", to życiowe motto Johna Paula Larkina (bardziej znanego jako Scatman).
Zapoznaj się z inspirującą historią Johna Paula Larkina (http://pl.wikipedia.org/wiki/Scatman_John). On, jeden z ostatnich artystów, którzy zaistnieli dzięki swojemu talentowi, a nie dużym cyckom, wpływom bogatego tatusia, czy skandalicznemu zachowaniu. Teraz takich artystów prawie nie ma. Scatman, to doskonały przykład na to, że nie możesz się poddawać jeżeli chcesz coś robić, a wydawać by się mogło, że nie masz do tego predyspozycji. Ten, powiedzielibyśmy brzydko, jąkała nie przezwycięża swej słabości, John nie próbuje z nią walczyć, on ze swej słabości czyni siłę. Łamie stereotyp, że nie można dobrze śpiewać, gdy się jąka. I może inne gwiazdy w prowokujących strojach, rozwydrzone, zarozumiałe, aroganckie, puste, przyćmiły blask pana w garniturze, z kapeluszem i wąsami. Ale mimo wszystko dla mnie zawsze będzie wspaniałą inspiracją!
Prześlij komentarz